3 maja 2011, godz. 21.00 – Collegiata w Środzie Wlkp.
4 maja 2011, godz. 19.00 – Collegium Rungego, UP w Poznaniu
7 maja 2011, godz. 18.00 – Kościół p.w. Św. Janów w Wilnie
Orkiestra składa się z uczniów czterech konserwatoriów muzycznych z różnych krajów Europy: Finlandii Hiszpanii, Litwy i Polski i prowadzona jest pod kierunkiem trzech dyrygentów: Vakarisa Lopasa - profesora Konserwatorium Wileńskiego (Litwa), Eero Lepola z Instytutu Muzycznego w Riihimäki (Finlandia) oraz Arturo Brugada z Conservatorio Profesional de Música w Cáceres (Hiszpania).
Dzięki współpracy z międzywydziałowym instytutem kultury Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu do udziału w koncercie zaangażowani zostali studenci Uniwersytetu Przyrodniczego, członkowie Zespołu Trębaczy Myśliwskich "Venator" oraz Chór ”Coro da Camera” pod kier. Barbary Dąbrowskiej-Silskiej, co zaowocuje wykonaniem sceny chóralnej "Po nieszporach przy niedzieli" z III aktu opery "Halka" Stanisława Moniuszki. Ponadto usłyszeć będzie można utowry prezentowane wcześniej przez orkiestrę w Hiszpanii i Finlandii: napisane na tą okazję przez wileńskiego kompozytora Juliusa Andrejevasa „Festivo”, „La Revoltosa” Ruperto Chapiego, czy „Finlandia” Jeana Sibeliusa.
Koncerty mają być nie tylko zaprezentowaniem wspaniałego bogactwa i różnorodności muzyki Europejskiej, ale także przybliżeniem idei programu „Grundtvig”, czyli nauki przez całe życie. W orkiestrze grają bowiem osoby w różnym wieku, z których większość muzyką zajmuje się jedynie z pasji. Tym samym program wpisuje się w misję Konserwatorium Muzycznego w Poznaniu, które kształci - niezależnie od wcześniejszego wykształcenia - wszystkie osoby wrażliwe na dźwięk instrumentów i śpiew.